четвртак, јул 31, 2025

20 godina sa vama
Održana manifestacija „Vlaške lepote Balkana” u Velikoj Jasikovi

Održana manifestacija „Vlaške lepote Balkana” u Velikoj Jasikovi

U Velikoj Jasikovi kod Zaječara sinoć je održana tradicionalna kulturno-umetnička manifestacija „Vlaške lepote Balkana” s ciljem očuvanja kulturnog nasleđa ovog kraja.
U bogatom kulturno-umetničkom programu učestvovali su KUD-ovi iz Velike Jasikove, Vražogrnca, Halova, Dubočana, Šljivara, Glogovice i Grljana.


U okviru smotre, organizovan je izbor „Najlepše Vlajne Balkana” kao i takmičenje u pripremanju kačamaka.
Najbolji kačamak pripremila je Ljiljana Atanasković iz Gamzigrada, a „Najlepša Vlajne Balkana” je Ivona Janković iz Slatine kod Bora. Prva pratilja je Milica Jovanović iz Grljana, a druga pratilja Anastasija Paunović iz Velike Jasikove. Specijalna nagrada pripala je Mini Petrović iz Halova.
Organizator i pokrovitelj manifestacije je Grad Zaječar a u realizaciji su, pored Ustanove Narodno pozorište Timočke Krajine –Centar za kulturu „Zoran Radmilović“, učestvovali Turistička organizacija grada Zaječara i mesna zajednica Velika Jasikova.

Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju (ili i jedno i drugo) sa sajta www.tvistok.com u obavezi su da navedu izvor. Ukoliko je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Related posts