U Grljanu kod Zaječara noćas je završen dvodnevni 41. Sabor instrumentalnih solista na izvornim duvačkim instrumentima „Sabor frulaša“.
Stručni žiri u sastavu: Svetlana Azanjac, etnomuzikolog i muzički urednik RTS-a u penziji, Aleksandra Todorović, Maja Milenković, diplomirani muzičar pedagog, umetnički rukovodilac Gradskog pevačkog društva ,,Stevan Mokranjac” i Miloš Jakovljević, etnolog i instrumentalista na kavalu doneo je odluku da ,,Sveukupni pobednik Sabora” bude Jovana Vučković iz Kraljeva. Ona je u kategoriji starijih od 16 godina osvojila prve nagrade na fruli i okarini i drugu nagradu na dvojnicama.

U kategoriji duduka najbolji je bio Andrej Žurž iz Bora, a u kategoriji gajde najbolji je Dušan Antić iz Pirota. Antiću su pripale i nagrade za najbolje odsvirano kolo i za najizvorniju pesmu.
U kategoriji mlađih od 16 godina najbolji na fruli bio je Vuk Drenovac iz Kragujevca, drugo mesto je osvojio Miša Ilić iz Gamzigrada, a treće mesto podelili su Aleksa Ilić iz Bučja kod Bora i Miodrag Mladenović iz Pirota. Drenovac je bio i najuspešniji okarinista u mlađoj kategoriji.
Organizator i pokrovitelj manifestacije je Grad Zaječar, a pored Ustanove Narodno pozorište Timočke Krajine-Centar za kulturu „Zoran Radmilović“ u realizaciji su učestvovali Turistička organizacija grada Zaječara i Mesna zajednica Grljan. Ispred organizatora, nagrade je uručila Ljiljana Ljubisavljević, rukovodilac KUD-a ,,Grljan”.

Na prepunom Trgu u Grljanu posetioci su, osim u sviranju solista na izvornim duvačkim instrumentima, uživali u revijalnom nastupu KUD-ova iz Grljana, Velikog Izvora i Halova, kao i gostiju iz Zlota kod Bora I Sesalca kod Sokobanje. Tokom dana održano je takmičenje u kuvanju gulaša i sportska nadmetanja. Najbolji gulaš skuvala je ekipa Lubnice kod Zaječara.
Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju (ili i jedno i drugo) sa sajta www.tvistok.com u obavezi su da navedu izvor. Ukoliko je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.