KOC Boljevac je ljubiteljima pozorišne umetnosti darovao povodom svetskog dana pozorišta adaptacije Čehovljevih jednočinki “Prosidba“ i “Medved“ . Predstava donosi likove koji su istovremeno i tragični i komični i koji igrajući ono što ne znaju o sebi, otkrivaju životne istine kroz komediju.
Svetski dan pozorišta, od 1961. godine, proslavlja se svakog 27. marta širom sveta, sa ciljem da se ukaže na značaj i društvenu odgovornost pozorišta i njegovih stvaralaca. Ovaj međunarodni teatarski praznik nastao je na inicijativu Međunarodnog pozorišnog instituta, uz preporuku da na taj dan pozorišta širom sveta organizuju manifestacije i izvedbe koje počinju čitanjem tradicionalne poruke autora iz reda pozorišnih ličnosti svetskog ugleda.
Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju (ili i jedno i drugo) sa sajta www.tvistok.com u obavezi su da navedu izvor. Ukoliko je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.