субота, 13 јула, 2024

20 godina sa vama
Koalicija oko SNS-a u Boru osvojila većinu glasova

Koalicija oko SNS-a u Boru osvojila većinu glasova

Prema prvim preliminarnim rezultatima lokalnih izbora u Boru 35,38% glasova dobila je lista  „Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve“ što joj je na osnovu ostvarenog izbornog rezultata obezbedilo 15 odborničkih mandata. U novi saziv Skupštine grada Bora ućiće i odbornici sa liste  Dragan Marković – Ujedinjena opozicija Bora koja je osvojila 15,29 posto što joj donosi 6 mandata. Treća je lista „Ivica Dačić – premijer Srbije“ sa 10,77% i četiri odbornička mandata. Četiri odbornika imaće i lista „Most – Naš grad, naša sela, naš gradonačelnik Miki Janošević“ za
koju je glasalo 9,84% birača. Za listu „Marinika Tepić – Za pobedu Bora“ glasalo je 9% građana, ova lista je osvojila 3 mandata. Po jednog odbornika imaće liste „Boško Obradović – Srpski pokret DVERI – POKS – Miloš Parandilović – Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije“ sa 4,09%, „Mladi u Bor(bi) za opstanak Bora i okolnih sela! – Vladimir Stojičević“ sa 3.52% i Grupa građana „Borci za Bor“ sa 3,11%. Cenzus nisu prešle koalicija „Dosta je bilo – Suverenisti – Saša Radulović“ sa 2,81%,  „Jedinstvena Srbija, Dragan Markovič Palma Domaćinski Bor“ sa 1,97% i  Srpska radikalna  stranka, Dr Vojislav Šešelj sa 1,27%.

Related posts