четвртак, 28 марта, 2024

20 godina sa vama
U utakmici 18. kola rukometne „Super B lige“ snagu su odmerile rukometašice Zaječara sa ekipom Novosadske Minakve

U hali pod Kraljevicom u nedelju, 22. aprila odigran je derbi sezone. U utakmici 18. kola rukometne „Super B lige“ snagu su odmerile rukometašice Zaječara sa ekipom Novosadske Minakve. Gošće su u duelu ušle kao jedina ekipa koja u toku sezone 2017- 2018 nije iskusila gorčinu poraza pa je neverovatna borba koja je završena pobedom zaječarki rezultatom 27 : 26 bila dostojna superligaškog derbija. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 14 prema 13 nakon gola Simonovićeve u 40 minutu igre, kada su zaječarke povele rezultatom 18 prema 17 . Domaće igračice više nisu dozvolile novosađankama da ponovo izjednače rezultat, međutim do samog kraja nije se znalo ko će pobediti. Trener ženskog rukometnog kluba Zaječar Živojin Maksić, istakao je da se takva borba i očekivala. Trener novosadske minakve Đuro Tojagić izjavio je da je utakmica bila dostojna superligaškog derbija. Zaječarke su u ovoj najvažnijoj utakmici sezone imali dodatnog igrača, a i igrali su na domaćem terenu što je prednost koju su itekako iskoristile. Zaječarka Ana Belić proglašena je za najbolju igračicu derbija, a zaječarske rukometašice iščekuju ove nedelje utakmicu Minakve i Vrbasa koja se igra u Novom Sadu, sa željom da Minakva dobije i samim tim u poslednjem kolu umnogome olakša situaciju.

Svi mediji koji preuzmu vest ili fotografiju (ili i jedno i drugo) sa sajta www.tvistok.com u obavezi su da navedu izvor. Ukoliko je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.