jun 17, 2019

Godišnji koncert KUD-a „Zoran Gajić“ iz Rgotine

Godišnji koncert KUD-a „Zoran Gajić“ iz Rgotine

Kulturno umetničko društvo „Zoran Gajić“ iz Rgotine održalo je tradicionalni Godišnji koncert, u subotu, 18. marta u sali Doma kulture u Rgotini. Gosti  koncerta  bili su Škola Folklora iz Knjaževca i KUD „Sloga“ iz Vražogrnca.“Manifestacije poput ove imaju zadatak da neguju narodnu tradiciju i običaje“, kaže predsednik MZ Rgotina, Slobodan Perčić. On napominje da je daleke 1927.godine osnovano Prvo pevačko društvo sa 60 članova, a da se kulturni amaterizam  razbuktao nakon Drugog svetskog rata. „Ove godine očekujemo da se počne sa ponovnim vraćanjem starog sjaja. Ovi mladi ljudi iz našeg društva najbolja su potvrda da se u selo vraća mladost i da se ne napušta bogata tradicija ovog naroda, jer narod koji ne poštuje svoju tradiciju, kao i da ne postoji“, kaže Perčić.  Rgotina ove godine slavi devedesetotogodišnjicu kulturnog rada, ljudi su godinama kroz različite vidove kulturnog angažmana imali priliku da se druže, steknu nove prijatelje, putuju i upoznaju mnoge krajeve, kroz vrata u kulturi, koja su blizu jednog veka otvorena u ovom selu, ostvareni si mnogi drugi benefiti za sve mestane Rgotine. ,, Naše selo je nekada imalo varoški izgled, a tako se i živelo ovde, naš zadatak je da ponovo osnažimo Rgotinu i ne dozvolimo da nam se deca odsele tražeći bolje mesto za život,, zaključio je predsednik MZ Rgotina  Slobodan Perčić.

About The Author

Related posts